E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

KİŞİSEL GELİŞİM - 18 Temmuz, 2020, @artviasyazilim

Yeni Fikirler Oluşturabilmenin 10 Kolay Yolu

Girişimcilik kavramına baktığımız zaman, sürekli olarak bir yeniliğin içinde olduklarını az çok anlayabiliyoruz. Fakat bir süre sonra bakıldığında işler eskisi kadar iyi gitmiyor ve maalesef yeni fikirler akıllarda oluşmuyor. Bu durumun önüne geçmek için 10 temel faktörden söz edebiliriz. Bu sayede yeni fikir konusunda da oldukça etkili olacağını göreceksiniz. Yeni fikirler oluşturabilmenin 10 kolay yolu nedir bakalım.

  • Fikir Defteri Tutun

Nasıl bir günlük tutarak anılarınızı daha kalıcı hale getiriyorsunuz, aynı şekilde fikir tutma defteri de bunu sağlayarak sizlere yeni bir şeyler katacaktır. Şimdilik küçük olarak gözüken bu durum ilerleyen zamanlarda işinize yarayacaktır. 

  • Sıklıkla Beyin Fırtınası Yapın

Sürekli olarak beyninizde bir şeyleri oturtmaya ve aynı zamanda beyninizi açmaya çalışın. Bu sayede daha ilginç fikirler bularak yenilikçi bir hale bürüneceksiniz. Bu durum ise sizlerin avantajına olacaktır.

  • Her Gece 10 Yeni Fikir Bulun

Uyumadan önce yapmanız gereken şeyleri planlıyormuş gibi 10 yeni fikir bulmaya çalışın ki; bu sayede fikirlerinizin en azından birinci aşamasını halledin. Bu durumu her gece alışkanlık haline getirin.

  • Fikirlerini Çizin

Fikirleriniz ne kadar güzel ise; belki de çiziminiz o kadar çirkindir. Ama bunun ne önemi var ki? Önemli ola onları güzel bir şekilde hafızanızda tutmak olacaktır ve bu sayede de daha somut bir örnek karşınıza çıkmış sayılacaktır.

  • Farklı Deneyimler Yaşayın

Farklılıklara ve aynı zamanda yeniliklere açık olmak, beyin gücünüzü açacaktır. Moda mod bir insan olmaktan vazgeçin ve yeniliklere kapınızı her zaman açın.

  • Elektronik Cihazları Kapatın

Bizlerin bazen dingin kalması gerekmektedir. Maalesef teknoloji çağında olmamızdan da kaynaklanan telefon ve bilgisayarlar buna engel olmaktadır. Bu yüzden günün belirli saatlerinde teknolojik cihazlarını kapatın ve kendinize farklı hobiler bulun.

  • Kahve İçin

Çok sık olmamak şartı ile günün en yorucu saatlerinde kahve içerek zihninizi açabilirsiniz. Bu sayede daha iyi düşüneceksiniz ve kendinize geleceksiniz.

İnsanlarla İletişime Geçin

Sadece okuyarak değil; aynı zamanda insanların fikirleri alarak da bir yerlere gelebilir ve bir şeyler öğrenebilirsiniz. İnsanlara konuşun ve çeşitli insan grupları ile bir araya gelin.

  • Fikirlerinizi Yarıda Bırakmayın

Ertelenen ya da başlayıp da bitirilmeyen her iş beyninizde bir boşluk etkisi yaratacak ve düşünce gücünüze etki edecektir. Bu yüzden bir fikri hayata geçirmeden başka bir fikre yönelmeyin.

  • Motivasyonunuzu Bozmayın

Belki işin yarı kısmında bir sekteye uğradınız, vazgeçmeyin. Bu durumda yapmanız gereken şey durumun üstün gitmek ve motive olmak olacaktır. 

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.