E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

KİŞİSEL GELİŞİM - 16 Temmuz, 2020, @artviasyazilim

İşinizi Kurmadan Önce Yenmeniz Gereken 5 Korku

İnsanlar bir işe başlamadan önce oldukça büyük korkular dahilinde buna devam ederler. Özellikle de yeni bir işe atılma konusunda, sürekli olarak kendilerinde bir korku bulunmaktadır. Nasıl olur, nasıl ilerlerim ya da nasıl para kazanırım gibi birçok konu beynimizi meşgul eder. Fakat hiçbir insan, bir işe başlamadan önce neyin ne olacağınız veya ne kadar kazanacağını maalesef ki bilemez. Bu durumda belki de kurmak istediği işten geri çekilir. Bu durumu yenmek elbette mümkündür. İşinizi kurmadan önce yenmeniz gereken 5 korku bulunmaktadır. Bu korkuları aştığınız zaman, her şey daha yolunda gidecektir. 

Parasız Kalmak

Elbette karşımıza somut olarak çıkan en önemli korkularımızdan birisi, sermaye olarak koyduğumuz parayı da kaybetmektir. Bu durumun önüne nasıl geçeriz? Öncelikle risk almak kimi zaman iş hayatı için gereklidir. Fakat mevzu para olduğu zaman işler bu konuda farklı yerlere gidebilir. Bunun için devletin verdiği hibeleri ve teşvikleri kullanarak, bu şekilde bir fayda sağlayabilirsiniz. 

Yeterince İyi Olmamak

Bazen sadece bir konuya odaklanmalısınız. Bildiğiniz üzere sürekli olarak söylenen şey, her işte iyi olmak değil; bir işte en iyisi olmaktır. Bunun için iyi olmak istediğiniz iş kulvarında çok çalışmalısınız. Belki o an yeterince iyi olamayacaksınız. Fakat başarınızı devam ettirerek en iyi olabilirsiniz. Bu durumda vazgeçmemelisiniz.

Başarısızlık Korkusu

İnsanda her alanda bu durum mevcuttur. Her zaman için ya başarısızlık korkusu bulunur. Başarısız olabilirsiniz. Ama unutmamanız gereken tek şey; tekrar ayağı kalkmanız olacaktır. Başarısız olduğunuz zaman ve yere düştüğünüz zaman, ancak tekrara ayağa kalkarak başarıya ulaşabilirsiniz. 

Bunalmak

Belki bir işe başlarken, bu kadar zorlu yollardan geçeceğinizi bilmiyordunuz ama ne var ki; bir kere başladınız ve artık pes etmemeli ve geri dönmemelisiniz. Çok bunaldığınız zamanlar elbette olacaktır. Ama bunun için neden başladığınızı ve nasıl başladığınızı hatırlayın.

Bilinmezlik

Ben bu işe başladım ama sonu ne olacak diye düşünüyorsanız; sakın bu hataya düşmeyin. Elbette sonunuzun ne olacağını bir yerde bilmek isteyebilirsiniz. Fakat sürekli olarak bu düşünceler içinde olursanız, o anınızdan hiçbir şekilde verim alamadığınızı göreceksiniz. Bu korkularınızı kenara bırakmalısınız.

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.