E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

KİŞİSEL GELİŞİM - 14 Temmuz, 2020, @artviasyazilim

Her Girişimcinin Saat 7'den Önce Yapması Gereken 7 Şey

İyi bir girişimci olmaya hazır mısınız? O halde biraz kendinizden ve zamanınızdan fedakarlık etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Başarılı olmak için öncelikle çok çalışmanız gerekmektedir. Çok çalışmak içinde oldukça fazla zaman gereklidir. Buradan da anlayacağınız üzere başarı zaman alan bir eylemdir ama bu eylemi gerçekleştirdikten sonra, her şeyin çok daha kolay olduğunu da göreceksiniz. Her girişimcinin saat 7'den önce yapması gereken 7 şey bulunur, bunları yaparak iyi bir girişimci olabilirsiniz. 

  • Başarılı Girişimciler Erken Kalkar

Erken kalkan yol alır sözünü hepimiz duymuşuzdur. Aslında uykuya olan bu aşk maalesef ki bizlerin zamanını öldürmektedir. Erken kalktığınız zaman, saat 12'yi vurunca, aslında birçok işinizi hallettiğinizi görürsünüz. Aynı zamanda erken kalkarak spor yapmaya da vakit bulabilirsiniz.

  • Uyurken Telefonunuzu Kapatın veya Sesini Kısın

Ne kadar mümkün pek de bilinmeyen bir durumdur. Fakat bunu yaparak geceleri daha verimli bir uyku uyuyacağınıza emin olabilirsiniz. Kontrol etmeniz gerekenleri ise sabah kontrol ederek, uykunuzu bölmemiş olursunuz.

  • Meditasyon ve Egzersiz Yapın

Kendinizi erken uyandığınız zaman belki de çok yorgun ve uykusuz hissedebilirsiniz. Fakat bunun önüne geçmek mümkündür. Sabahları yapacağınız 30-45 dakika meditasyon veya egzersiz ile kendinizi daha dingin hissedin.

  • Sağlıklı Bir Kahvaltı Yapın

Kahvaltı yaparak güne daha iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız. Bu sayede gün içinde yediğiniz öğünlerinizi düzenli bir şekilde ayarlayacak ve daha sağlıklı beslenmiş olacaksınız.

  • Motivasyonunuzu Arttırın

Sabah kalkmak gerçekten zorlayıcıdır, özellikle de gece erken yatmadığınız zaman bu durum sizleri çok daha fazla zorlayacaktır. Ama ertesi güne dair bir motivasyonunuz var ise; o güne daha dinç uyanacaksınız. Bu yüzden bir sonraki üne motivasyonunuzu planlayın.

  • Öncelikler ve Hedefler Belirlemek

İşlerinize başlamadan önce gününüzü planlayarak daha verimli çalışabilirsiniz. Bu sayede öncelikli işlerinizi daha önce alarak, onları daha kolay bir şekilde bitirecek ve bu sayede iş yükünüzden sıyrılacaksınız.

  • İşinize Gidin
    Tüm bunların sonunda artık iş motivasyonunuzu arttırabilir ve bu sayede işinize daha iyi odaklanabilirsiniz. Bu durumda işinizden aldığınız verimi de maksimum seviyeye çıkartabilirsiniz. Günü verimli ve tüm işlerinizi halletmiş bir şekilde kapatabilirsiniz. 

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.