E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

KİŞİSEL GELİŞİM - 11 Temmuz, 2020, @artviasyazilim

Geliri Arttırmanın 4 Yöntemi

Okul hayatımız bir şekilde tükeniyor ve artık mezun oluyoruz. Önemli olan bundan sonra ne yapacağımız ve aynı zamanda bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğimiz oluyor. Hangi şartlar altında daha başarılı oluruz ve daha  fazla gelir elde edebiliriz, buna değineceğiz. Basit bir örnek aslında mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak, burada kendinizi iş hayatında da görebilir ve o şekilde de gelirinizi arttırmanın yollarını bulabilirsiniz. Bir yerlerden attırarak veya azı çok yaparak, geleceğimizi daha parlak bir hale getirebiliriz. Bu da her insanın isteyeceği bir davranıştır. Geliri arttırmanın 4 yöntemi hangi şekilde işliyor, bakalım.

Müşteri Sayısını Arttırmak

Eğer bir iş yerine sahipseniz veya bu bir kafe de olabilir, müşteri hacmini arttırmak sizlere gelir bakımından en büyük etkiyi yaratacaktır. Elbette müşterinin artışı demek, kasaya daha fazla para girmesi demektir. Günümüzde bunu sağlamak adına yapılan durumlardan en popüler olanı, internet ile uğraşmaktır. Gerek internette reklam yaptırmak gerek ise de web sitesi kurmak, bu bağlamda oldukça faydalı olacaktır.

Ortalama İş Hacmini Arttırmak

Aslında bu durum bir yerde müşteriye daha fazla para harcatmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Upselling olarak adlandırılan bu eyleme; bir müşteriye aldığı üründen, daha pahalı ve kapsamlı olarak ürünü satmaya çalışmaktadır. Bir müşteri garsondan bir yiyecek istediği zaman ona, yanında tatlı veya içecek de almasını sağlamaktır. 

Müşteri Başına İşlem Sıklığını Arttırmak

Bir müşterinin mağazaya daha fazla gelmesini sağlamak olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer müşteri ayda bir kere mağazaya geliyorsa; siz sabit bir gelire sahip olacaksınız, en azından o müşteri tarafından kazanılan miktar sabittir. Fakat onu haftada bir kez getirmeye ikna ederek müşteri başına işlem sıklığını arttırmış olacaksınız.

Fiyatınızı Yükselterek

Fiyatları olduğundan fazla yükselterek, yorulmadan ve aynı potansiyel ile daha fazla kazanabilirsiniz. Belki de bu durum karşısında en zorlu yollardan birisi de fiyatınızı yükselterek gelir artışı sağlamaktır. Bu yüzden fiyatınızı arttırma konusunda biraz cimri olmalı ve azdan başlayarak fiyat yükseltmesine gitmelisiniz ki; müşteri bu konuda kendini geri çekmesin.

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.