E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

WEB TASARIM - 23 Haziran, 2020, @artviasyazilim

SEO Kuralları Nedir?

Web sitesi kurmak ve aynı zamanda bunu en iyi şekilde ilerletebilmek, maalesef yazıldığı kadar kolay bir eylem değildir. Bunun için öncelikle etkili bir alan adı, gerekiyor ise logo ve son aşamada da sitenin kurulması gelmektedir. Elbette içerik kısmı ve bunun yanı sıra tasarım kısmı ince ve en önemli detaylardan olarak karşımıza çıkmaktadır. SEO ise tüm bunları eksiksiz yerine getirdikten sonra; arama motorları içerisinde ilk sayfaya yükselmek ve bu sayede kullanıcılar tarafından siteye daha çok giriş yapılmasının sağlanması anlamına gelmektedir. Elbette her işin olduğu gibi; SEO kuralları da bulunmaktadır. SEO kuralları nelerdir, bunları inceleyeceğiz. 

SEO Konusunda Bazı Önemli Kurallar

Kullanacağınız web sayfalarının başlıkları, hedeflenmiş olan kelimelerle aynı olmalıdır. Bu kelimeleri içermelidir ve SEO kısmında bu durum en önemli durumlardan birisidir.

Sayfa açıklamaları gireceğiniz zaman; bunlar yine hedeflediğiniz kelimeler ile aynı doğrultuda olmalıdır. Bu sayede SEO kısmında çok daha başarılı bir ilerleme yaşayabilirsiniz. 

Aranacak kelimeler oldukça önemlidir ve bu durumda; web sitenizde aranacak kelimeler oldukça özenle seçilmeli ve aynı zamanda dikkat edilmelidir. İçerik özgün olmalı ve bunun yanı sıra kaliteli olması oldukça önemlidir. 

Self link dediğimiz linkler; arama motorları tarafından sevilen linkler olarak karşımıza çıkmaktadır. SEO konusunda bu linkleri kullanarak daha başarılı olacağınızı unutmamalısınız.

Bir web sitesinde görsellik en önemli kısımlardan birisidir; sadece SEO için değil, aynı zamanda kullanıcı içinde böyledir. Ne fazla ne de az olmalıdır. SEO konusunda ise; sayfanın hızını kesecek ve tabi ki daha da yavaşlatacak resimlerden kaçınmalısınız. Resimlerin alt etiketlerinin de doldurulması gerektiğini unutmamalısınız. 

Site haritası belki de SEO kısımlarındaki en önem verilen aşamalardan birisidir. Bunun için site haritası mutlaka oluşturulmalı ve sitenin dizinine konulmalıdır.

En önemli ve belki de son zamanlarda herkes tarafından kullanılan konulardan birisi ise; sitenizin çeşitli aletlerde çok daha kolay gözükmesini sağlamaktadır. Web sitenizin; iPhone, iPad ve benzeri cihazlarda kolay gözükmesini sağlayın. Bunun sonucunda ise; SEO konusunda oldukça büyük bir artı kazanmış olacaksınız. 

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.