E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

KİŞİSEL GELİŞİM - 02 Temmuz, 2020, @artviasyazilim

Başarıyı Engelleyen 5 Zehirli Düşünce

Başarı çok zor kazanılan bir eylemdir. Her ne kadar çabalasak bile bir yerden sonra elimizde kalan aslında başarısızlık olabilir. Ama bunlar bizim düşüncelerimizden doğan durumlar olarak karşımıza çıkar. Çünkü bazen kendimizi başarısızlığa o kadar endekslemiş oluruz ki; bu durumda ise katlanılan tek eylem başarısızlık olur. Başarı engelleyen nedir? Neden başarılı olmak için uğraştığımız onca zaman sonucunda elimizde kalan tek şey başarısızlıktır bilinmez. Fakat bunların düşüncesi çok net şekilde beynimizde yer etmiştir. Başarıyı engelleyen 5 zehirli düşünce bulunmaktadır. Bunları aştıktan sonra başarıya ulaşabiliriz. 

Doğru İmkanları Bulamıyorum

Bu tamamen hayal ürünü bir durumdur ve ancak bahanelerin arkasına saklanmaktır. Belki işlerinizi çok kötü gitti veya istediğinizi terfiyi alamadınız ama sonucunda sürekli karşıdaki insanları suçladınız. İşte yanlış olan nokta tam olarak burasıdır. Yanlış olan tek şey; hatayı kabullenmemektir. Eğer hatalarınızı kabul ederek devam ederseniz, göreceksiniz ki, başarı da sizlerle birlikte gelecektir.

Birileri Beni Sürekli Engelliyor

Sizi sizden başka kim engelleyebilir ki? Baktınız ki yolun sağından karşıya geçemiyorsunuz o halde yolun solunu denemelisiniz. Belki sizler için bu durum çok daha yorucu olacaktır ama gelin görün ki olacaktır. Birileri sizi engellemiyor. Siz engelleyen tek şey siz ve sizin düşünceleriniz olmaktadır. Bunun için ise kendinize güvenmeniz ve aynı zamanda kendinize inanmanız gerekecektir. 

Yeterli Zamanım Yok

Karşımıza çıkan en büyük sıkıntılardan birisi de zamandır. Aslında zamanımızın olmadığı en önemli durum; uykuya çok fazla önem vermemizdir. Elbette uyumamız gereken bazı saatler bulunuyor fakat bunu doğru ayarladıktan sonra, emin olun ki vaktinizin olduğunu hatta ekstra vaktinizin kaldığını da anlayacaksınız. Bu yüzden bu bahaneyi de hayatınızdan çıkartmalısınız. 

Buna Değeceğini Bilsem Yaparım

Başarılı insanlar her zaman için çok çalışmaya bakarlar ve sonucunda aslında ne kadar kazandıkları pek de göze değen bir durum değildir. Başarılı olmak için yapmanız gereken şey, başarmak istediğiniz konuyu ne kadar çok istediğiniz ve aynı zamanda hayallerinize ne kadar yakın olduğu ile ilgilidir. Karşılığında alınan para ise sadece işin karşılığıdır.

Ben De Özel Bir Şey Yok

İnanın ki başarı çok faklı yeteneklerden çıkan bir durum değildir. Elbette her insanın içinde farklı yetenekler bulunur ama bu durumda yapılması gerekilen her yerde de bahsettiğimiz üzere çok çalışmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Devamında ise aslında kendinizin özel olduğunu göreceksiniz. 

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.