E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

WEB TASARIM - 26 Haziran, 2020, @artviasyazilim

Backlink Nedir?

Günlük hayatımızın bir parçası olan internetin çeşitli terimlerini bilmek ve aynı zamanda onların da nasıl çalıştığını öğrenmek; bir bakıma hem çaba gerektiren bir durumdur, bunun yanı sıra ise bilgi birikimi gerektirmektedir. Bu kelimelerden birisi ise; backlink olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizlerde web sitesi konusuyla ilgileniyorsanız; bu kelimenin anlamını ve aynı zamanda kullanışını biliyorsunuzdur. Fakat yine de bilmeyenler için backlink nedir sorusuna cevap vermek burada en önemli durumlardan birisidir. Hem kullanılışı hem de ne işe yaradığı bilinmesi gerekmektedir ve anlamına göre hareket edilmelidir. Backlink en kolay anlatımı ile bir siteden başka bir siteye link verilmesi anlamına gelmektedir.

Backlink Nasıl Kullanılır?

Backlink aslında bir bakıma sitelerin de referans gösterilmesi noktasında yardımcı olmaktadır. Bu durumda ise; bizler için faydalı ve aynı zamanda bizlere artı bir durum kazandıracak olan sistemlerden birisidir. Bir başka durum ise; sitelerin çok daha fazla ziyaret ediliyor olması ve bunun yanı sıra sitelerin üste çıkıyor olmasıdır. Backlink nasıl yapılır ve aynı zamanda nasıl kullanılır buna bakacağız ve aynı zamanda bu süreci sizlere en verimli şekilde anlatacağız. 

Backlink Nasıl Alınır?

Bir web sitesi için belki de en önemli faktörlerden birisi; backlink olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat herkesin aklında bu konu ile ilgili aynı soruların olduğunu biliyoruz. Backlink nasıl alınır ve bu da bizlere yardımcı olacak en önemli husustur. Bir işe başlamadan önce nasıl hedef belirleniyor ise; backlink işinde de öncelikle hedefinizi belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise hedefe aldığınız konu ile ilgili; özgün makaleler yazmanız gerekmektedir. Backlink kısmının en önemli aşamalardan birisi ise; kalıcı olduğunun unutulmaması gerektiği kısmıdır. Sadece birkaç ay süre ile değil; aslında bir yerde ömürlük olmasını unutmamanız gerekmektedir. 

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok yeni domainlere yönelmeyin.

İçerik siteniz ile tamamen uygun olmalı ve bu ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Sitenizin oldukça özgün ve güncel olması en önemli hususlardandır.

Backlinki alma aşamasında, Pagerank değerinin yüksek olması gerekmektedir.

Backlink için haftada 2-3 link uygun olacaktır.

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.